Pāriet uz saturu
Viktigt att tänka på när man väljer espressobönor! - Barista och Espresso

Svarīgi ņemt vērā, izvēloties espresso pupiņas!

Tu tagad esi iegādājies jaunu maisiņu ar veseliem espresso pupiņām un domā, kā tas garšos, vai varbūt meklē jaunas espresso pupiņas savai espresso mašīnai? Šeit mēs dalīsimies ar dažiem svarīgiem punktiem, kas jāņem vērā, izvēloties espresso pupiņas.

Cepešdatums

Visbūtiskākā informācija, kas atrodama kafijas maisiņā, ir cepešdatums. Atkarībā no ceptuves cepešdatums parasti tiek norādīts nedaudz atšķirīgās vietās uz maisiņa, bet pārliecinies, ka ir norādīts cepešdatums. Nepērc kafiju, kurai nav nekādas cepešdatuma. Veca kafija ir ļoti grūti apstrādājama un ir gandrīz Par neiespējami iegūt labus rezultātus. Tāpēc mēs iesakām kafiju, kas ir cepta pēdējo divu nedēļu laikā.

Pēc tam, kad pupiņas ir ceptas, tās sāk izdalīt ogļskābo gāzi, kas veidojās cepšanas procesā un atrodas pupiņas šūnu struktūrā. Ogļskābās gāzes izdalīšanās notiek pakāpeniski laika gaitā, un process paātrinās saskarē ar ūdeni vai skābekli. Bieza putu virsma uz tavas espresso tiek saukta arī par “Crema”, un tā ir rezultāts ogļskābās gāzes, kas bija espresso pupiņās, kas sniedz labu aromātu un tekstūru. Jo vecāka kafija, jo mazāk crema, un tādējādi kafija kļūs ūdeņaināka un garšos sliktāk. Tāpēc ir svarīgi iegādāties pupiņas, kas ir pēc iespējas svaigāk ceptas.

Lai pagarinātu kafijas kalpošanas laiku, mēs iesakām turēt kafiju vēsā un sausā vietā kafijas maisiņā vai skābekļa necaurlaidīgā traukā.

Vienīgi tāpēc, ka kafija sāk kļūt veca, tas nenozīmē, ka kafija ir jāizmanto. Pirms izlemt izmest dārgo kafiju, vispirms var izmēģināt malt to smalkāk, lai iegūtu vairāk no kafijas. Par ja tas nepalīdzēja, tad var izmēģināt citu pagatavošanas metodi, kas tik ļoti netiek ietekmēta no tā, cik svaiga kafija ir.

Cepeša profils

Nav noteikta standarta, cik tumšai vai gaišai kafijai jābūt ceptai. Tomēr cepšanas līmenis var dramatiski mainīt kafijas pupiņu blīvumu, cik viegli kafiju var ekstraktēt un kā tev jāpielāgo sava pagatavošana atbilstoši pupiņas īpašībām. Jo ilgāk pupiņa tiek cepta, jo vairāk tā zaudē savu struktūru un kļūst sausāka, un tādējādi iegūst tumšāku cepeša profilu. Tev, kas pagatavo espresso, jāfokusējas uz šādiem aspektiem: pagatavošanas temperatūra, malšanas pakāpe, tas ir, cik smalki vai rupji tu mal kafijas pupiņas, un visbeidzot attiecība starp ūdeni un kafiju.

Pagatavošanas recepte

Jo gaiši ceptās kafijas ir īsāks cepšanas laiks, tām ir augstāks blīvums, un tādējādi ir grūtāk ekstraktēt visas aromātus, garšas un tekstūru no kafijas. Lai novērstu šīs grūtības, tev jāpagatavo ar augstāku pagatavošanas temperatūru, jāmala smalkāk un jāpalielina pagatavošanas laiks. Mēs iesakām sākt ar attiecību 1:2 līdz 1:3 starp kafiju un ūdeni, pagatavošanas temperatūru no 93 līdz 96 grādiem ar malšanas pakāpi, kas ļauj iegūt pagatavošanas laiku no 28 līdz 34 sekundēm.

Vidēji ceptai kafijai mēs varam ieteikt attiecību 1:1,5 līdz 1:2,5, pagatavošanas temperatūru apmēram 93 grādu un malšanas pakāpi, kas ļauj pagatavot no 25 līdz 30 sekundēm.

Tumši ceptai

Par pupiņām mēs ieteiktu sākt ar attiecību 1:1 līdz 1:2, nedaudz zemāku vārīšanas temperatūru no 90,5 līdz 93 grādiem ar malšanas pakāpi, kas ļauj jums iegūt vārīšanas laiku no 25 līdz 30 sekundēm. Tikai tāpēc, ka uz iepakojuma ir norādīts tumšs grauzdējums, nenozīmē, ka jūs iegūsiet labāko rezultātu, sekojot punktiem un atzīmēm saskaņā ar mūsu ieteikumiem, bet tas ir labs sākums, lai eksperimentētu, līdz iegūstat visgaršīgāko rezultātu tieši savām pupiņām.

Reģions un augstums

Visbiežāk kafija saņem nosaukumu pēc reģiona, no kura tā nāk. Kafijas garšas arī atspoguļos to reģionu, no kura tā nāk. Vispārīgi kafija nāk no trim reģioniem – Dienvidamerikas un Centrālamerikas, Āfrikas un Dienvidaustrumāzijas, kas ir reģioni, kas atrodas tuvu ekvatoram. Kafijas plantācijām nepieciešama bagāta un auglīga zeme, maiga temperatūra, biežas lietusgāzes un aizsardzība no saules, kā arī augsts augstums, lai tās varētu augt.

Labākās kafijas pupiņas aug starp 600 un 1850 metriem virs jūras līmeņa. Iemesls ir tāds, ka jo augstākā augstumā, jo mazāk ir skābekļa, kas savukārt var palēnināt audzēšanas procesu. Jo ilgāks audzēšanas process, jo vairāk kafija var nogatavoties un veidot sarežģītas garšas. Kad grauzdētāji uz iepakojuma norāda augstumu, kur kafija tika audzēta, tas norāda, cik intensīvas var būt kafijas garšas.

Par ja redzat, ka grauzdētāji raksta, ka pupiņām ir šokolādes, karameles un melleņu notis, tas nozīmē, ka, pareizi vārīšanas laikā, jūs varat izcelt šādas garšas, neizmantojot nekādus papildinājumus. Vārīt espresso un spēt sajust šīs specifiskās notis var būt grūti un prasīt laiku, lai iemācītos. Jums vienmēr jāstrādā pret dabiskiem rūgtumiem un skābumiem, kas nāk ar kafiju. Māksla ir spēt panākt līdzsvaru starp rūgtumu un skābumu, lai izceltu labās notis no kafijas, sekojot iepriekš minētajiem ieteikumiem un eksperimentējot.

Espresso maisījums vai viena izcelsme?

Izvēloties kafiju, pārbaudiet Par vai iepakojums ir espresso maisījums vai viena izcelsme. Viena izcelsme nozīmē, ka kafija nāk tikai no vienas saimniecības. Espresso maisījums var nozīmēt, ka tas ir maisījums no dažādām saimniecībām un reģioniem. Grauzdētāji bieži izstrādā maisījumus, lai iegūtu labu un labi sabalansētu espresso pupiņu, un tas ir labs sākums jums, ja esat jauns espresso pagatavošanā! Espresso maisījumi parasti ir vieglāk pagatavojami nekā viena izcelsme un labi sader ar pienu, piemēram, latte un cappuccino. Viena izcelsme tiktu kategorizēta kā “nerd” kafija, kur jūs patiešām vēlaties izbaudīt unikālās un specifiskās notis un garšas, ko šī saimniecība var piedāvāt, tādēļ ieteicams dzert tīrā espresso formā vai kā Americano.

Kafijas apstrādes process

Pēc tam, kad kafijas pupiņas ir novāktas, tās ir jāapstrādā, pirms tās tiek transportētas uz grauzdētavu. Kā kafijas pupiņas tiek apstrādātas, var noteikt kafijas garšu. Visizplatītākā apstrādes metode ir ogu žāvēta kafija, ko sauc arī par dabisko metodi, kā arī mazgāta kafija. Kafija sākotnēji ir auglis. Kad ogas ir kļuvušas sarkanas, dažreiz dzeltenas vai dzeltenīgi sarkanas, tās tiek novāktas, un iekšpusē ogām ir pašas kafijas pupiņas. Dabiskajā procesā kafijas ogas tiek žāvētas saulē dažas nedēļas, līdz ogas kļūst pilnīgi sausas. Kafija, kas saņem šo apstrādes procesu, visbiežāk iegūst augļainākās garšas un parasti tiek audzēta Āfrikas reģionos. Mazgāta kafija ir visizplatītākā metode, jo tā prasa vismazāk darba un ir efektīva un ātra metode. Mazgājot ogas, varat atdalīt pupiņu no ogām. Mazgātai kafijai visbiežāk ir noapaļotākas un līdzsvarotākas garšas.

Kopsavilkums

Nākamreiz, kad domājat iegādāties jaunu kafijas iepakojumu, noteikti pārbaudiet, ko grauzdētavas ir rakstījušas, tur ir ļoti daudz noderīgas informācijas Par par garšām, grauzdēšanas datumiem, grauzdēšanas procesu, grauzdēšanas profilu un daudz ko citu. Saprotot, ko nozīmē dažādā informācija un kā to var ieviest jūsu pagatavošanā, jūs varat gūt noderīgus rezultātus. Cerams, ka šis raksts ir sniedzis kaut ko, kas var palīdzēt jums nākotnē pagatavot vēl labāku kafiju.  

Par ja meklējat kaut ko jaunu, mēs varam ieteikt mūsu espresso pupiņas mūsu mājas lapā. Mēs vienmēr pārdodam svaigi grauzdētas pupiņas no labākajām grauzdētavām Zviedrijā.

vecāka ziņa
Jaunākas ziņas

Iepirkšanās ratiņi

Jūsu iepirkumu grozs šobrīd ir tukšs

Iepērcieties tagad